Співпраця – Божий задум для спільного служіння!
Принцип співпраці один із найважливіших принципів у Царстві Божому. Також це один із найбільш ігнорованих і неправильно зрозумілих принципів. У Біблії є безліч прикладів цьому.
Ілля і вдова. Візьміть, приміром, те, що сталося в 3-ій книзі Царств, 17 розділ, з вдовою із Сарепти Сидонської. Вона була благословенна під час голоду, оскільки пророк Ілля з’явився, коли вони з сином збиралися з’їсти свій останній корж, і сказав: “Спочатку нагодуй мене, і все буде добре”. Вона обрала бути благословенням для нього і зробила те, що він сказав. У результаті “годувалася вона, і він, і дім її кілька часу” (15-ий вірш). Ця вдова навіть не була ізраїльтянкою. Вона жила серед безбожних людей. Але оскільки вона стала помічником служителя Божого в тому, що він робив, її холодильник залишався надприродно наповненим протягом усього голоду.
Ісус та жінки.
Після цього Він проходив містами й селищами, проповідуючи й благовіствуючи Царство Боже, і з Ним дванадцять, і деякі жінки, …і багато інших, які служили Йому маєтком своїм.
Інші. І ще є багато прикладів ефективної співпраці людей для здійснення спільного бачення: побудова скинії (Мойсей), а потім храму (Давид і Соломон), відбудова мурів Єрусалима (Неємія та Єздра), Ісус і Павло мали працівників, які допомагали в служінні своїм маєтком.
Молитва та фінанси. Сутність співпраці не зводиться тільки до грошей. Фінанси – це найнижча форма сили в Царстві Божому. Найвища форма сили – це сила молитви. Тому в нашому служінні молитва перебуває на першому місці й у самому центрі всього, що ми робимо. Молитва може вивільнити додаткове забезпечення Божої сили в наше життя і наше служіння. Вона може змінити ситуації, які диявол хотів створити нам на зло, і зробити так, що вони стануть нам на добро. Ми дуже цінуємо молитви за нас, оскільки ми знаємо, що молитва може зробити те, чого не можуть зробити фінанси. Молитви співробітників апостола Павла справді значили для нього багато. Коли він писав їм, що він був у в’язниці і, можливо, міг померти, у нього була така впевненість у силі їхньої співпраці, що він написав:
Бо знаю, що це послужить мені на спасіння за вашою молитвою і сприянням Духа Ісуса Христа.
Звичайно ж, наприкінці свого листа він також дякує їм і за фінансову підтримку.
Жодна церква не надала мені участі милостинею і прийняттям, крім вас одних; ви і в Фессалоніку і раз і два надсилали мені на потребу. Кажу це не тому, щоб я шукав пожертвування; але шукаю плоду, що примножується на користь вашу. Я отримав усе, і надлишкую; я задоволений, отримавши від Єпафродита надіслане вами, як пахуче пахощі, жертву приємну, угодну Богові. Бог мій нехай заповнить будь-яку потребу вашу, за багатством Своїм у славі, Христом Ісусом.
На відміну від Павла, віряни у Филипах не мали міжнародного служіння. Особисто вони не могли нести Євангеліє в ті країни, куди ніс його він. Але оскільки вони стали співпрацювати з ним, то могли своїми дарами й талантами з’єднатися з проектами, які Бог здійснює на Землі через Своїх служителів.
Молитовна підтримка – це перша частина співпраці. Немає нічого ціннішого у спільному служінні, ніж згода в молитві.Фінансова підтримка – це друга частина співпраці. Ми жертвуємо, тому що Бог пожертвував першим (Євангеліє від Івана 3:16). Пожертвувані кошти використовуються для євангелізаційних і місіонерських проєктів.
Наш Бог – Возмездник!
Той же, хто дасть насіння тому, хто сіє, і хліб на їжу, дасть велику кількість посіяному вами, і примножить плоди правди вашої, так щоб ви всім багаті були на всяку щедрість, що через нас виробляє подяку Богові.
Сьогодні ми закликаємо тебе, дорогий друже, стати відповіддю для Бога у виконанні місії. Прийми рішення регулярно сіяти в місіонерське служіння і ти побачиш, як Божа відплата.
Співпраця – благословення для тебе! Жертвуючи грошові кошти на наше служіння, ви увійшли в нашу працю. І таким чином ми тепер складаємо одне ціле перед Богом, служачи нашому народові з усілякою ретельністю і вірністю, щоб поширити Євангеліє по всьому світу і познайомити якомога більшу кількість людей з Ісусом Христом особисто.
Яка частина для тих, хто ходив на війну, така частина має бути і для тих, хто залишився при обозі: на всіх треба розділити.
Прийми рішення, стань співробітником і побачиш багато чудес у своєму житті.
…тож і той, хто сіє, і той, хто жне, разом радіти будуть
З повагою та молитвою,
Директор Місіонерської школи “Ковчег Спасіння”
Ростислав Шкіндер і вся команда працівників.